10 ویژگی نتورکرهای موفق

1) رویا پردازند
اگر روزی روزگاری در گذشته درحین رویاپردازی سر کلاس درس مچ تان را گرفته اند، امیدوارم آنقدر ناامید ومایوس نشده باشید که رویاپردازی را از بیخ و بن کنار گذاشته باشید. بر عکس گفته های عتاب آمیز بسیاری از مدیران مدارس، رویاپردازی یک خصیصه شخصی است. بازاریابان شبکه ای موفق بلا استثنا آدمهایی رویا پردازند، آنها می دانند چه می خواهند، چون از رویا پروردن نمی هراسند. شما از زندگی چه می خواهید؟ به قول ارل نایتینگل “در آمریکا، هر کس هر چیزی را بخواهد به دست خواهد آورد … اما مشکل اینجاست که اکثر مردم نمیدانند چه می خواهند. به نظر ما این گفته درباره مردم همه کشورها صدق میکند. زندگیهای مطلوب و ایده ال از هر جهت فقط با رویا شروع می شوند، پس معطل چه هستید؟… رویا پردازی کنید.

نمی گویند: امتحان کنیم ببینیم… میگویند: میخواهم موفق شوم!

افرادی که در بازاریابی شبکه ای موفق می شوند، از همان ابتدا به قصد موفقیت وارد بازاریابی شبکه ای میشوند. آنها هیچ گاه به قصد” امتحان کردن” وارد شرکتی نمی شوند. داگ فایر مربی معروف بازاریابی شبکه ای میگوید: ((همه ی میلیونرها یک خصیصه ی مشترک دارند و آن اینکه در خواسته هایشان مصمم هستند)). بازاریابان شبکه ای موفق می دانند که در عالم امتحان و شانس چیزی بدست نمی آید. داو می گوید: ” قدرت افراد موفق در عزم آنها برای موفق شدن نهفته است. در بازاریابی شبکه ای هیچ چیز قوی تر از این نیست که عزمت را جزم کنی تا فقط سر از مقصد موفقیت بیرون بیاوری ولا غیر! “

2) آموزش پذیر هستند
دن هالینگز معلم سابق و توزیع کننده شرکت (NSA) که به او امکانی داد تا بتواند به مشاور شرکتهای بازاریابی شبکه ای تبدیل شود، می گوید: (اصلی ترین قضیه در بازاریابی شبکه ای، آموزش و انجام دادن یک فرایند ساده قابل همانند سازی است. بازاریابان شبکه ای موفق به قول انگلیسی ها چرخ را از نو اختراع نمی کنند. آنها به دنبال شرکتی می گردند که پیشاپیش برایشان یک سیستم قابل اطمینان  و موفق، طرح ریزی کرده باشد. آن وقت سیستم را فرا میگیرند و شروع به همانند سازی آن می کنند. بله به همین سادگی است، گرچه برخی دوست دارند آن راپیچیده نشان دهند). اگر شما جزو آن دسته آدمهایی هستید که مایل به پیروی از راهنمایی های افراد دیگر نیستید و به هنگام استفاده از سیستم اشخاص دیگر معذب اید، توصیه ما این است که قبل از شروع به کار بازاریابی شبکه ای به اندازه کافی تامل کنید؛ چون در غیر این صورت یا به هنگام اختراع مجدد چرخ مایوس و دلزده خواهید شد و یا از پیروی یک سیستم از قبل موجود، معذب خواهید شد. بازاریابان شبکه ای موفق، بلااستثناء افرادی آموزش پذیرند و البته در مقام معلم، همین آموزشها را به افراد دیگر نیز منتقل می کنند.

Steam (3 دارند
یان رو می گوید که به اعتقاد وی، بازاریابان شبکه ای بالقوه موفق، دارای 5 ویژگی هستند که او حروف اولشان را به هم چسبانده و به آن STEAM میگوید: “فروشندگانی” که “معلم و مربی” هستند;  “مشتاق” اند و دارای “نگرش”  مثبت و معطوف به موفقیت هستند و نهایتا خواستار کسب “پول ”  بیشترند.

4)   سازنده اند
ساختن یک تجارت رضایت بخش و سوداور در بازاریابی  شبکه ای، باید از نخستین فرد شروع شود و با توجه آگاهانه به تک تک افراد پیش برود. به قول  ادواردز دمینگ “وقتی ماهی می گندد، گند از سرش شروع میشود و به پایین کشیده می شود”. بازاریابان شبکه ای موفق، اهمیت خودسازی ذهنی، جسمی و عاطفی را خوب می فهمند و می دانند باقی مجموعه هم با الگو برداری از آنها ساخته می شود. اما چگونه  می توان خود را ساخت؟ مطالعه کنید، فیلمهای ویدیویی را ببینید، در سمینارها شرکت کنید و… . کانی دوگان میگوید نخستین سال از شش سال فعالیتش در بازاریابی شبکه ای را همچون یک اسفنج سپری کرده است. وقتی کارش را با آکسی فرش شروع کرد، اصلا فروشنده با تجربه ای نبود، لذا برای موفقیت به کسب مهارتهایی نیازداشت. وی میگوید:”درخلال همان یک سال اول، هر کتابی راجع به بازاریابی شبکه ای که به دستم میرسید با ولع تمام میخواندم. دوستهایم را به کنفرانس تلفنی فرا می خواندم. در سمینارهای لیدرها شرکت میکردم و از آنها نکته ها یاد میگرفتم، بالاخره سبک خودم را یافتم”. پس از آن او مجموعه ای ساخت که هم اکنون 5000 نفر عضو دارد.

5) حسن جو هستند (نه عیب جو!)
هیچ شرکتی یا بازاریابی شبکه ای کامل وبی عیب نخواهد بود. بازاریابان شبکه ای موفق به خوبی به این مسئله واقفند که در تجارت چیزی به اسم کمال و فقدان نقص وجود ندارد و لذا همیشه در پی محاسن و نقاط مثبت شرکت و توزیع کنندگانشان هستند. حتی شرکتی که نهایت سعی اش را می کند تا کارش را بی عیب و نقصان انجام دهد،گاهی اوقات دچار خطا می شود. ممکن است این خطا مربوط به طرح باز پرداخت باشد یا توسعه محصولات یا برنامه بازاریابی و یا مربوط به فن آوریهای مورد استفاده ایشان. در هرحال این امکان وجود دارد که برخی امور درست پیش نرود و یا دچار مشکل شود. به همین منوال، بازاریابان شبکه ای نیز ممکن است بعضی اوقات مرتکب اشتباهاتی شوند، ممکن است تعهداتی بدهند که قادر به انجام دقیقش نشوند: برخی ممکن است بهتر از بقیه کار را یاد بگیرند، بعضی ها فروشندگان بهتری از آب در خواهند آمد و یا توانایی بیشتری در زمینه ایجاد رابطه و یا آموزش خواهند داشت. در تمام این موارد بازاریابان شبکه ای موفق از این نکته غافل نخواهند شد که تاکید براشتباهات و امور منفی به هیچ وجه کارساز و راهگشا نخواهد بود.

6) همیشه حی و حاضرند
بازاریابان شبکه ای موفق همیشه حضور دارند. داگ فایربو میگوید:”بازاریابان شبکه ای برتر همیشه حضوری محسوس دارند. در هر موضوعی حضور دارند، در جلسات، در مکالمات و در کنفرانسهای تلفنی و مهمتر از همه اینکه آنها همیشه هرجالازم است حضور دارند”.

7) با انگیزه اند
(بازاریابی شبکه ای آنقدر هیجان انگیز است که نمیتوانی انجامش ندهی)! این جمله متعلق به راس نولاند اس؛کسی که سالها از انجام دادن کار بازاریابی شبکه ای پرهیز میکرد و به کار در بنگاه املاک و مستغلات در هیوستن تگزاس اشتغال داشت. راس کار در بنگاه را کنار گذاشت ودر عرض چند سال، یکی از بهترین سازمانهای فروش را در شرکت اکسل کامیونیکیشن ساخت. او تجسم انگیزه است:” هروقت فرد جدیدی وارد سازمان فروشم میشود، گویی بلیط بخت آزمایی ام برنده شده است! چون آن فرد قراراست کار عظیمی را به انجام برساند و من قرار است در آن دخیل باشم “! راس در ادامه میگوید بخش عظیمی از موفقیت شما دربازاریابی شبکه ای به «تعهد عاطفی» شما به تجارتتان بستگی دارد.

8،9) پشتکار دارند و صبورند
لیدرهای بازاریابی شبکه ای خوب می دانند که همه افراد دفعه اول و حتی دفعه دهم، (بله) نخواهند گفت. بنابرین، موفقیت در این کار جز بامداومت وصبوری به دست نخواهد آمد.

10) دلشان با این کار است…
داگ فایربو می گوید:” لیدرهای موفق دل و جانشان با این تجارت است. آنها کارشان را با رضایت کامل قلبی انجام می دهند و هرگز به پشت سرشان نگاه نمیکنند. آنها قلبا متمایل به موفق کردن زیرمجموعه شان هستند، حتی موفق تر از خودشان. قلبشان با علایق وآرزوهای مشتریان احتمالی شان است و قلبشان را آماده پذیرش موفقیت کرده اند، انتظارش را میکشند، خواهان آنند، آن را جذب می کنند و نهایتا آن را بدست می آورند”.

معرفی کتاب راهنمای شروع سریع در بازاریابی شبکه ای

راهنمای شروع سریع در بازاریابی شبکه ای

 

  • نویسندگان: بیگ ال شرایتر ، کیت شرایتر
  • مترجم: حمزه علیزاده صیقلان

همیشه برای شروع هر تجارت یا کسب و کاری دغدغه اصلی افراد این بوده که چطور و از کجا شروع کنند، چه مهارت هایی نیاز است که داشته باشند و… بسیاری از پرسش های دیگر که در ابتدای کار برای افراد وجود دارد.
حال که بازاریابی شبکه‌ای به صورت رسمی و قانونی در کشور ایران در حال انجام است به نظر نیاز به دردسترس بودن آموزش هایی توسط برترین های این صنعت پیرامون چگونگی شروع این تجارت احساس می‌شود وچه کسانی بهتر از تام (بیگ ال) شرایتر و کیت شرایتر برای این کار؟!
بعلاوه با توجه به ماهیت این تجارت و سرعت پیشرفت تکنولوژی ها در سال‌های اخیر نکته‌ای که بیش از پیش اهمیت دارد نه تنها شیوه صحیح شروع این تجارت است بلکه مهمتر از آن شروع سریع در این تجارت می‌تواند عامل کلیدی موفقیت افراد باشد . دیگر زمان کند کارکردن گذشته است ، در زمان حال اگر شما درست و اصولی کار کنید اما سرعت لازم را نداشته باشید موفقیت چندانی نخواهید داشت. به قول این جمله معروف که میگوید: در قدیم ماهی های بزرگ ماهی های کوچک را می خوردند ( اشاره به اینکه تجارت های بزرگ تجارت های کوچک را کنار می زدند ) اما در دنیای جدید این ماهی های تند هستند که ماهی های کند را می خورند.
کتاب راهنمای شروع سریع در بازاریابی شبکه‌ای که با نام Quick Start Guide for Network Marketing در سال ۲۰۱۹ منتشر شده یکی از بروز ترین و کامل ترین کتاب های نوشته شده توسط راهبران برتر این صنعت تام و کیت شرایتر می باشد.
آنها دراین کتاب به شما می آموزند که چطور با افراد صحبت کنید ، نترسید و جملات درست به کار ببرید و همین طور که در زیر عنوان این کتاب به زیبایی گفته شده ، چطور سریع شبکه‌سازی کنید و نه نشنوید.
همچنین یکی از ویژگی‌های بارز محتوای این کتاب صحبت درباره سوالات رایج در بازاریابی شبکه ای و نحوه پاسخ به آن هاست که الحق و الانصاف می‌تواند به خوبی افراد جدید و بازاریابان شبکه ای را راهنمایی کند هر فصل از این کتاب برگرفته از تجربیات سالیان سال نویسندگان است که به خوبی میتواند چراغ راه باشد، هرچه به پایان کتاب نزدیک‌تر می‌شویم موضوعات جذاب جدیدی مطرح می‌شود که دانستن آنها می‌تواند نتایج عالی برای هر نتورکر( بازاریاب شبکه ای ) به ارمغان آورد.

کتابی در حوزه بازاریابی شبکه ای ( نتورک مارکتینگ ) که در سال 2019 منتشر شده و امسال 2020 توسط حمزه علیزاده صیقلان ترجمه و با همکاری انتشارات طاعتی منتشر شده است .

مشخصات کتاب :

  • نوبت چاپ: اول
  • تعداد صفحات: 143
  • قطع: رقعی
  • انتشارات: طاعتی
  • سال چاپ: 1399
  • شابک: 3-972052-622-978
  • زیرعنوان: چگونه سریع شبکه سازی کنید و نه نشنوید

 

این کتاب شامل هفده فصل میباشد که عناوین فصل ها را به ترتیب در اینجا ذکرخواهیم کرد :

فصل اول : کم گوی و گزیده گوی چون دُر

فصل دوم : بهترین حالت، جملات کوتاه

فصل سوم : کلماتِ درست را بگویید

فصل چهارم : اول خودت را جمع جور کن

فصل پنجم : اما من نمی‌خوام فروشنده باشم

فصل ششم : حس خوب ارتباط با پراسپکت

فصل هفتم : خیلی گران است

فصل هشتم : من هیچ پولی برای ورود ندارم

فصل نهم : من کسی را برای صحبت کردن ندارم

فصل دهم: به چه کسی اول زنگ بزنیم؟

فصل یازدهم : شش سطح ارتباطات

فصل دوازدهم : سطح ششم ارتباطات عالی است

فصل سیزدهم : پیگیری؟ اَه

فصل چهاردهم : درباره اعضای جدید تیم‌مان چطور؟

فصل پازدهم : همه چیز در یک چشم به هم زدن

فصل شانزدهم : آیا می‌توانیم بهتر شویم؟

فصل هفدهم : به پایان آمد این دفتر

 

درباره نویسندگان

کیت شرایتر

او بیش از بیست سال تجربه فعالیت در بازاریابی شبکه‌ای دارد. و به بازاریابان شبکه ای نشان می‌دهد که چطور توسط یک سیستم ساده یک تجارت پایدار و رو به رشد بسازند.

بنابراین آیا شما به پراسپکت‌های بیشتری نیاز دارید؟ آیا شما نیاز دارید که پراسپکت هایتان به جای طفره رفتن، اقداماتی در جهت عضویت و شروع کار انجام دهند؟ می‌خواهید بدانید چطور همدلی در اعضای تیم‌تان را بیشتر کنید؟ اگر این‌ها همان مهارت‌هایی هستند که شما می‌خواهید در آن‌ها استاد باشید، پس حتماً از خواندن کتاب‌های کیت شرایتر لذت خواهید برد.

کیت، مربی فعال در کشورهای اروپایی، کانادا و ایالات متحده آمریکاست.

 

تام (بیگ ال) شرایتر

بیش از چهل سال تجربه فعالیت در بازاریابی شبکه‌ای دارد. به‌عنوان نویسنده اصلی مجموعه کتاب‌های آموزشی «بیگ ال» شناخته می‌شود.

و همچنین در بیش از هشتاد کشور در سراسر جهان درباره استفاده از کلمات و عبارات برای صحبت کردن در جهت باز کردن ذهن پراسپکت و گرفتن جواب “بله” سخنرانی‌های انجام داده‌است.

اشتیاق فراوانی برای خلق ایده‌های بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی دارد؛ و همچنین درباره راه‌های ساده برای صحبت با ذهن ناخودآگاه سخنرانی می‌کند. او همیشه به دنبال موارد مطالعاتی پیرامون بازاریابی شبکه‌ای است تا بتواند درس‌های مؤثری در این زمین به افراد در سراسر جهان ارائه کند. او نویسنده بی‌شماری از آموزش‌های این حوزه می‌باشد. تام یک سخنران محبوب در جمع اعضای سازمان خود و همچنین رویدادهای منطقه‌ای و بین‌المللی است.

 

 

برای خرید کتاب میتوانید از لینک زیر اقدام نمایید:

راهنمای شروع سریع در بازاریابی شبکه ای

 

 

 

چرا صبح ها این قدر مهمند؟

چرا صبح ها این قدر مهمند؟

بیشتر از آن که فکر می کنید، مهم هستند
«به جای این که به دنبال فرصتی برای تعطیلات بعدی باشید، شاید باید زندگی را طوری بسازید که نیاز نباشد از آن فرار کنید.»
ست گادین، نویسنده نیویورک تایمز

چگونگی آغاز هر روز صبح، ذهنیت شما و نحوه ادامه روز شما را تعیین می کند. هر روز را با هدف، نظم و برنامه ریزی برای پیشرفت آغاز کنید تا شادی و موفقیت آن روز شما تضمین شود.

با وجود این بیشتر بازاریابان با مسامحه و تعلل، چندبار خاموش کردن زنگ ساعت و ارسال پیام به ضمیر ناخودآگاه که می گوید آن قدر خویش انضباطی ندارم که صبح از رختخواب بیدار شوم و کارهای لازم برای رسیدن به اهداف پیشرفت شغلی ام را انجام دهم، روزهای خود را شروع می کنند.

صبح با شنیدن زنگ ساعتِ بیدارباش، فکر کنید اولین هدیه زندگی را به شما می دهند. این هدیه زمان است که با آن به فردی تبدیل می شوید که لازم است به همه ی اهداف و آرزوهایش برسد، درحالی که هنوز بقیه مردم دنیا خوابند.

شاید فکر کنید همه این ها عالی است اما من آدم سحرخیزی نیستم. من این موضوع را درک می کنم! من هم هزار بار قبلا این حرف را به خود زده ام و باور کنید من بارها برای کنترل صبح هایم تلاش کردم و شکست خوردم. یک دقیقه با من همراه شوید. علاوه بر این که می خواهید بزرگ ترین سازمان های شرکت خود را داشته باشید، اطمینان دارم می خواهید دیگر نگران زیادی کار و کمی حقوق خود نباشید، به اهدافتان بچسبید و همه هیجانات شدید همراه این چالش را رها کنید. درست است؟ سپس بدانید که:

کلید رسیدن به همه موارد در صبح است

ذهنیتی که با آن صبح خود را آغاز می کنید، مهم تر از زمان آغاز روز است.

شاید رویای شما کسب درآمد عالی با بازاریابی شبکه ای باشد، به طوری که با بررسی ساعت هشداردهنده درون خود بفهمید باید روز خود را چطور آغاز کنید.

دلایل اهمیت ساعات صبحگاهی

هرچه بیشتر موضوع صبح را بررسی کنید، دلایل بیشتری برای موفق تر بودن افراد سحرخیز پیدا می کنید.

در این جا چند مزیت کلیدی برای زود بیدار شدن، ذکر کرده ام.

بازده کاری شما در صبح بیشتر است؛ کریستوفر راندلر استاد زیست شناسی دانشگاه هیدلبرگ آلمان است. او در ژوئیه سال 2010 دریافت:«افرادی که عملکرد آنها در صبح عالی است، در حرفه ی خود عالی تر هستند؛ زیرا بازه کاری آنها بیشتر از کسانی است که عصرها یا شب ها کار می کنند.»

مشکلات را پیش بینی کرده و از آنها عبور می کنید؛ راندلر تخمین زد تمام کارت های برنده در دست افرادی است که صبح ها فعال هستند. این افراد مشکلات را بهتر پیش بینی می کنند و به حداقل می رسانند، بازده کاری و موفقیت حرفه ای بیشتری دارند و در نهایت حقوق بیشتری می گیرند. راندلرگفت:« افرادی که صبح ها فعال هستند، مشکلات را پیش بینی و آنها را با آرامش بیشتری حل می کنند که این موقعیت تجاری آن ها را بهبود می بخشد.»

برنامه ریزی در هنگام صبح مثبت است؛ افراد فعال در صبح وقت کافی برای سازمان دهی، پیش بینی و برنامه ریزی روز خود دارند. دوستان خواب آلود شما بیشتر از آن که فعال باشند، واکنشی هستند و بیشتر کارها را به شانس واگذار می کنند. آیا وقتی زیاد می خوابید استرس شما بیشتر نیست؟ بیداری همراه با طلوع خورشید (یا زودتر) سبب می شود روز را با هیجان و شادی شروع کنید. وقتی همه در کشمکش کنترل روز خود هستند، شما آرام، خونسرد و مطمئن هستید.

انرژی بیشتری دارید؛ یکی از اجزای تشکیل دهنده ی صبح های جادویی ورزش صبحگاهی است که در کمتر از چند دقیقه، روز شما را مثبت می کند. افزایش جریان خون در مغز به شما کمک می کند، شفاف تر فکر کنید و بر موارد مهم متمرکز شوید. اکسیژن تازه به همه ی سلول های بدن شما نفوذ می کند و تمام روز انرژی تان زیاد می شود. به همین دلیل بازاریابان موفقی که ورزش می کنند، شرایط و وضعیت بهتری دارند و سود بیشتری به دست می آورند.

شما نگرش فرد سحرخیز و مزایای آن را به دست می آورید؛ به تازگی پژوهشگران دانشگاه بارسلونای اسپانیا افراد سحرخیز و فعال در صبح را با افراد در شب(جغد شبانه) مقایسه کردند. آن ها دریافتند افرادی که صبح ها فعال هستند در مقابل خستگی، درماندگی و مشکلات مقاوم ترند. این روند سبب کاهش اضطراب و افسردگی، رضایت بیشتر از زندگی و احتمال اعتیاد به مواد مخدر را کمتر می کند.

زیان های کار شبانه و جغد شبانه بودن

از طرف دیگر افراد شب کار افراطی تر، تندمزاج تر و بدون فکرتر کار می کنند و به دنبال تازه ها هستند و تمایل بیشتری به کشف ناشناخته ها دارند.

احتمال دارد از بی خوابی و اختلال وسواس جبری رنج ببرند. رفتارهای اعتیادآمیز، اختلالات روانی و تمایلات ضد اجتماعی دارند.

دلایل آن را متخصصان گفته اند؛ رمز رسیدن به آینده بسیار موفق در بازاریابی شبکه ای در صبح ها نهفته است.

در ساعات صبح خود چه کاری انجام دهم؟

این جاست که جادو آغاز می شود. می خواهم برنامه های مهم و روزانه صبح را به شما معرفی کنم. آن ها را “تمرینات زندگی بخش” می نامم، آن ها عادت هایی هستند که صبح ها وضعیت کار و زندگی شما را متحول می کنند!

سریع اقدام کنید

نیازی نیست منتظر شوید آینده جدید و شگفت انگیز شما به وجود آید. آنتونی رابینز می گوید:« چه زمانی موقع انجام کارهاست؟» در واقع همین حالا! در حقیقت هرچه زودتر شروع کنید، زودتر به نتایج می رسید، انرژی شما زیاد می شود، نگرش بهتری پیدا می کنید و البته بازاریابی شبکه ای شما موفق تر می شود.

گام اول: ساعت خود را طوری تنظیم کنید که یک ساعت زودتر از روزهای معمول بیدار شوید و آن یک ساعت را برای تمرینات جادویی برنامه ریزی کنید…همین فردا صبح.

از امروز به بعد تا سی روز ساعت خود را برای شصت دقیقه زودتر بیدار شدن تنظیم کنید، زمانی که دوست دارید بیدار شوید، نه زمانی که مجبورید.

زمان آن است که هر روز را با صبح جادویی شروع کنید؛ به طوری که خود و تیم موفقیت تان را به سطوح فوق العاده برسانید.

گام دوم: از حمایت افراد همفکر برخوردار شوید.

گام سوم: کسی را برای همراهی و همکاری در برنامه صبح جادویی پیدا کنید. کسی را ثبت نام کنید، دوست، عضوی از خانواده یا عضو تیم که در این ماجرا با شما همسفر باشد.

 

برگرفته از کتاب ” تمرینات جادویی برای نتورکرها(معجزه صبح)”

اثر:هال الرود و پات پترینی. مترجمان:گیتی شهیدی، سعید گل محمدی

————————————————————————————————————

گرد آورنده: زهرا پورمحمدجانی

با افتخار مربی و حامی دپارتمان بین المللی عقاب ها

 

تجارت قرن 21 اثری از نویسنده معروف رابرت کیوساکی

تجارت قرن 21 اثری از رابرت تورو کیوساکی، رابرت (زاده ۸ آوریل ۱۹۴۷) سرمایه‌گذار و نویسنده کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول است. همچنین کتاب کسب ثروت به روش پدر پولدار نیز که در واقع، ادامه مباحث کتاب پدر پولدار پدر بی‌پول می‌باشد، از آثار اوست.

رابرت کیوساکی یک اقتصاددان پیشرو و صاحب تئوری‌های نوآورانه اقتصادی در دنیاست. وی با نوشتن تفکرات ناب و دست اول اقتصادی در کتاب خود با نام پدر پولدار، پدر بی‌پول تمامی علاقه‌مندان به مباحث اقتصادی و مالی را مبهوت خود کرده‌است. میلیون‌ها نفر با پیروی از نظرات خلاقانه رابرت کیوساکی توانسته‌اند به موقعیت‌های مالی و اجتماعی خیره‌کننده‌ای در جهان دست یابند. از جمله ویژگی‌های بارز تفکرات و نظریات کیوساکی می‌توان به کاربردی بودن آنها و ارتباط فوق‌العاده این نظریات با زندگی واقعی افراد جامعه است. شاخص‌های متعدد رابرت کیوساکی و کتاب‌های پر فروش وی توانسته‌است تحسین بزرگانی چون آنتی رابینز و دونالد ترامپ را برانگیزد. رابرت تی. کیوساکی نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر بی‌پول، صاحب پرفروش‌ترین کتاب سال در طول شش سال اخیر شده‌است. همچنین او سرمایه‌گذار، مؤسس و مدرس مسائل مربوط به آموزش‌های امور مالی است که توانسته با ارائه روش‌ها و استراتژی‌های جدید مفاهیم جدیدی از دنیای تجارت را به همگان معرفی کند. در اغلب کتاب‌ها و سخنرانی‌های او دیده‌ایم که دربارهٔ پول به عنوان تنها عامل «حفظ ارتباط» افراد دنیا با یکدیگر جملات و کلمات بسیار زیبا و جالبی بر زبان می‌آورد. او به خاطر فن بیان بسیار خوب و صریح، موفق به برگزاری کلاس‌های آموزشی و سخنرانی‌های متعدد در جای‌جای دنیا شده‌است و امروز همه او و پدر پولدارش را که بزرگ‌ترین راهنمای زندگی‌اش بوده‌است می‌شناسند. کتاب‌های رابرت به خاطر سلاست و روان بودن‌شان در عرض مدت کوتاهی به ۵۱ زبان زنده دنیا ترجمه شده و امروزه در ۱۰۹ کشور جهان در دسترس هستند.

مشکل، اقتصاد جهان نیست. مشکل، تلاش و طرز فکر خود شما است. آیا از فساد در دنیای شرکت ها خشمگین هستید؟ آیا از دست وال استریت بانک‌های بزرگ خشمگین هستید؟ آیا از اینکه برای بهبود اوضاع اقتصادی گامی برداشته نشده، عصبانی هستید؟ یا اینکه از دست خود عصبانی هستید که چرا اختیار امور مالی خودتان را زودتر از این به دست نگرفته اید؟ زندگی سخت است. آیا روشی برای مقابله با آن در نظر گرفته‌اید؟ ناله کردن و سرزنش کردن دیگران آینده مالی شما را تأمین نمی‌کند. باید از همین امروز اختیار آینده مالی تان را با کنترل منابع درآمدتان در دست بگیرید. شما باید صاحب تجارت خودتان باشید. رابرت کیوساکی سرمایه گذار میلیونر، صاحب تجارت خودش، استاد سخنران و صاحب پرفروش‌ترین سری کتاب‌های پدر پولدار و پدر فقیر است. او در سن 47 سالگی بازنشسته شده و یکی از مؤسسین شرکت فن‌آوری کشفلو است. او شرکت پدر پولدار را تأسیس کرده که امروزه به میلیون‌ها نفر در سراسر جهان توصیه‌های تجاری می‌دهد. کیوساکی تا کنون 16 کتاب نوشته که 27 میلیون نسخه از آن‌ها فروخته شده است. جان فلمینگ یک کارآفرین، مشاور و سخنران موفق است که در حال حاضر ناشر دیرکت سلینگ نیوز بزرگترین نشریه شرکت فروش مستقیم اجناس است.

این کتاب عالی رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید:

Tejarat_Gharn_21

هفت باور که موجب موفقیت میشود (اثر آنتونی رابینز)

🔹باورشماره 1_هر حادثه دارای دلیل و مقصودی است که به مصلحت ما است.
🔹باورشماره 2_چیزی به نام شکست وجود ندارد.
🔹باور شماره 3_مسئولیت هر اتفاقی را به گردن بگیرید.
🔹باور شماره 4_برای بهره  بردن از چیزی شناخت کامل آن لازم نیست.
🔹باور شماره 5_بزرگنرین سرمایه ی شما دیگرانند.
🔹باور شماره 6_کار نوعی تفریح است.
🔹 باور شماره 7_هیچ توفیق پایدار ی،بدون پشتکار بدست نمی آید .
📙📘📗📕📚📚📚📚
چکیده ای از بیانات رابرت کیوساکی  از کتاب دانشکده کسب و کار
👇👇👇👇👇👇👇
اگر می‌خواهیم ثروتمند شویم
باید صاحب کار و فعالیت خود باشیم
و روی آموزش و زمان خود سرمایه گذاری کنیم.
درتمام دنیا آدم های  موفق و پولدار دست به کار ساختن شبکه میزنند
بهترین راه ممکن ثروتمند شدن راه اندازی کسب و کار خودمان می‌باشد
پس از آنکه شروع کردیم بنابراین به سوددهی مناسبی میرسیم.
هرچه بیشتر خطر نه شنیدن را به جان می‌خریم امکان رسیدن به پیروزی بیشتر میشود،
کار یک فرد در بازار یابی شبکه ای بسیار سخت تر از کاری است که مثلاً یک فرد در زیراکس  انجام میدهد در  حرفه ی زیرآکس فرد تنها چیزی که یاد میگیرد چطور کالا یا چیزی را بفروشد یا نوشته ای را کپی کند.
اما در بازار یابی شبکه ای علاوه براین باید آموزش فروش به دیگران را هم بیاموزیم.
ودراین شرکت ها اگر بتوانیم بفروشیم ولی نتوانیم این کار را به دیگران یاد بدهیم چندان پیروزی نصیبتان نمیشود.
پس یادتان باشد که شرط موفقیت در بازاریابی شبکه ای این است که استاد خوبی باشیم خوبی بازاریابی شبکه ای این است که معلمی را به شما خواهد آموخت و به آموزش فروشندگی بسنده نخواهد کرد.

تهیه و تدوین : خانم رحیم زاده

یک موقعیت برای خوش بینی

 

وظیفه ی ما این است که با به تصویر کشیدن چهره ی واقعی بازاریابی چند سطحی و این توضیح که چرا یک صنعت بی نظیر است ؟ به آنها کمک کنیم

مردم بدون داشتن یک دیدگاه خوش بینانه در این تجارت محکوم به شکست هستند.

ما به این دیدگاه رسیده ایم که در بازاریابی چند سطحی بهترین موقعیت را برای خوش بینی در تاریخ  مشاغل آزاد داریم . در این جا می خواهیم تعدادی از این دلایل را بیان کنیم و به شما پیشنهاد می کنیم که این قسمت را با دقت کامل ، مطالعه کنید.

اولین دلیل:
ما تنها تجارت خانگی مستقل را داریم که واقعا ریسک خیلی کمی دارد. همان طور که میدانید اغلب تجارت ها ، حتی قبل از این که کار را آغاز کنید به سرمایه مالی زیادی نیاز دارند . بنابراین اول از همه ما بسیار خوشنود هستیم که هر کسی با بهای اندکی ، به اندازه ی خرید چند محصول و وسایل فروش می توانند با ما کار کند ، که آن هم اختیاری است . در ضمن در دنیای رقابتی ، تجارت های خانگی و اخذ امتیاز فروش ما هیچ همتایی نداریم .

دومین دلیل:

اینکه هیچ سقف یا محدودیتی در کسب درآمدی وجود ندارد . یک وکیل روزانه تنها تعداد محدودی مراجعه کننده را می پذیرد و حتی یک جراح تنها تعداد مشخصی عمل جراحی مفید را میتواند انجام دهد. اما در مورد ما ، اگر بخواهیم ، میتوانیم درآمد خود را روزانه افزایش دهیم . از آنجایی که ما می توانیم تعداد نامحدودی افراد را وارد شبکه کنیم و آنها هم همین کار را انجام دهند ، نهایتا بر اساس تلاش صدها هزار نفر درآمد کسب می کنیم.

سومین دلیل :

هیجان انگیزترین دلیل این است:

که میزان آزادی زمانی ، تناسب مستقیمی با میزان ثروت و درآمد دارد. از نظر ما هیچ چیز در دنیا به اندازه ی گذراندن زمان با کسانی که دوستشان داریم لذت بخش نیست. همه افراد در طول هفته ساعت ها کار یک نواخت و کسل کننده را انجام میدهند . اما هیچ چیز به اندازه ی آزادی زمانی ارزشمند نیست.

چهارمین دلیل:

به هیچ عنوان در این صنعت نیازی به استرس داشتن نیست.

اگر در بازاریابی چند سطحی به شما خوش نمیگذرد، معلوم می شود که آن را درست انجام نمی دهید.

با وجود این که تجارت ما عضوگیری گسترده و در عین حال تعداد زیادی جواب رد اساسی روبه رو شد ، در چند سال گذشته جهش بزرگی داشته است. بنابراین اگر شما هم مثل ما ، در سالهای اول بهای موفقیت را بپردازید دیگر استرس بر زندگی شما سایه نمی افکند.

که این قضیه مارا به پنجمین دلیل میرساند :

برنامه چهار ساله.

به مدت چهار سال برای یک شرکت بازاریابی چند سطحی با پشتکار کار کنید ، فروش صادقانه ی محصولات و خدمات ، درآمدی مناسب ایجاد کنید ، و آن وقت شما برای زندگی کردن آماده اید. حتی نکته ی جذابتر ، در مورد وراث شماست. کسب و کار پس از شما به آنها میرسد .

ما در بازاریابی چند سطحی ، امکان مسافرت ، آشنایی با فرهنگ های دیگر ، بازدید از موزه های بزرگ و چشیدن طعم غذاهای منحصربه فرد در سرتاسر دنیا را داریم . بازاریابی چند سطحی یک حرفه ی پول ساز و متنوع است. کار کردن در بازار یابی چند سطحی برابر با خوشبخت بودن در زندگیست.

 

 

تهیه و تدوین : سارا صفری

لایو اینستاگرام تاپ لیدر گیلان آقای علیزاده با لیدر ارجمند عزیز از اصفهان

به نام خالق عشق واندیشه

چکیده ای از لایو اینستاگرام تاپ لیدر گیلان آقای علیزاده با لیدر ارجمند عزیز از اصفهان در تاریخ
98/12/12
پس از سلام وخوش آمد گویی آقای علیزاده با جناب ارجمند جلسه لایو بطور رسمی شروع گردید.قبل از شروع پرسش وپاسخ جناب ارجمند به یک نکته مهم اشاره نمودند، واین بود که از ثانیه ،ثانیه حضورتان در نتورک مارکتینگ خوب استفاده کنید و احساس خوب ناشی از موفقیتتان را تکثیر وبه سازمانتان منتقل کنید.
وسپس اولین سوال از جانب آقای علیزاده مطرح گردید:
س اول:شما چه مدت زمانی را در نتورک مارکتینگ مشغول هستید؟
ج:از سال ۱۳۹۱ بطور قانونی ومستمر مشغول فعالیت هستم.این سالها توام بود با یکسری تجربیات خوب وبد وناخوشایند، که اگر پازل های بد وخوب را کنار هم بگذاریم…..موفقیت امروز به چشم میخورد.
وتاکید داشتند برای موفقیت باید جنگیدوباید به ثبات شخصی ودرونی رسید، ودر لحظات حساس زندگی تصمیمات درست گرفت..
وجمله یی زیبا را فرمودند:اگر عقل امروز را داشتم ،اشتباهات دیروز را نمیکردم
واگر اشتباهات دیروز را نمیکردم عقل امروز را نداشتم.
والان به شرکتی که در آن هستم افتخار میکنم.(پرشین_وی)

س دوم:چه شد که شما نتورک مارکتینگ را انتخاب کردید؟وچه عاملی باعث جذب شما در آن شد؟

جواب:باید در گذشته یکسری اتفاقات افتاده باشدکه موارد زیر برایتان معنی پیدا کند؛
-جلسه پرزنت
-معرفی محصول
-درآمدمالی در نتورک
در ابتدا برایم بحث درآمد مهم بودولی بعدبا ارزشی که در آن خلق شد ، دو اتفاق رقم خورد؛
اول در بحث درآمد      دوم در بحث غیر درآمد
که کلا خروجی آن شامل

a-کسب درآمد با حفظ ارزش های درونی

b-کمک به دیگران برای افزایش درآمد  c

-ارتقاء شخصیت درونی

استارت زدم وخوب هم استارت زدم.

در لابه لای صحبت های ایشان این جمله شنیدنی بود؛

تنها دلیل موفقیت افراد این است که قدر فرصت هاو ثانیه ها را بدانندو موفقیت از رگ گردن به آنها نزدیکتر هست.
لیاقت خودتان را دست کم نگیرید، و بدانید؛

جنگیدن، تلاش کردن، و نا امید نشدن در زندگی همه ی آدم های موفق وجود دارد،
موفقیت این نیست که قراره یه کار بزرگ را در ابتدا انجام بدهیم ، موفقیت یعنی رسیدن به قدم های کوچک برداشتن در این راه بزرگ، مثل ساعت ۷ صبح بیدار شدن وآغاز کار در ابتدای روز ، زمانی که بقیه خوابند.رسیدن به موفقیت های کوچک زمینه را برای  دستیابی به موفقیت های بزرگ فراهم میکند.

سوال سوم: موفقیت در نتورک مارکتینگ را چگونه میبینید؟

جواب :موفقیت لذت بخش است اگر،
یک: دیدگاه درست نسبت به حامی
دوم:دیدگاه درست نسبت به مجموعه خودمان (سلیقه ای کار نکنیم)
سوم: دیدگاه درست نسبت به محصولات
چهارم :دیدگاه درست نسبت به شرکت مان
پنجم:بدور از حاشیه
موفقیت بیشتر ناشی از دیدگاه شماست تا توانمندی شما

سوال چهارم: از دید گاه شما موفقیت در نتورک مارکتینگ چیست؟سه نکته را بفرمایید؟

جواب: اول زمان      زمان باید اهرم شود . برای خلق نتایج خوب بحث زمان باید در ذهن آدم ها حل شود.
ما در این تجارت ،….پول، پارتی ، مدرک را اهرم نکردیم.
شما وقتتان را هرجا صرف کنید،همانجا بیشتر نتیجه میگیرید.چون ما از یک تجارت بزرگ صحبت میکنیم.

دوم:برنامه ریزی برای هدف گذاری       اهداف را باید بنویسیم:
الف:چه کاری برای خود میخواهیم انجام دهیم.
ب:چه کاری برای خانواده خود میخواهیم انجام دهیم.
ج:چه تصور شغلی در آینده از خودمان ساختیم.

سوم:اولویت بندی یا انتخاب قطعی برای موفقیت

سوال پنجم: به نظر شما چه اتفاقی برای یک نتورکر میافتد که ناگهان خلق شگفتی میکند؟

چواب:هر حرکت بزرگی شروعش از قدم های کوچک آغاز میشود، که ما به دو مقوله مهم اشاره میکنیم که با هم خیلی متفاوت هستند ونقش مهمی در رسیدن به موفقیت و رویا هایمان دارد.
اول هیجان زیاد      دوم اشتیاق زیاد

هیجان زیاد موقتی است وبا کوچکترین عاملی ممکن است از بین  برود .

اما اشتیاق زیاد ناشی از دلیل سوزان است وسبب میشود تا اتفاقاتی که در گذشته افتاده وباعث میشه  ما هرگز تا رسیدن به موفقیت توقف نکنیم.و علت هر چه میخواهد باشد.

سوال ششم:چطور رشد حداکثری با توجه به شرایط موجود(مثال کوید ۱۹) در سازمانتان ایجاد میکنید؟

جواب:همانطور که موفقیت رو میشه جذب کرد      با ترس میشود بدبختی رو هم جذب کرد.
ولی با شجاعت باید احتیاط کرد و کار را انجام داد برای رسیدن به موفقیت

هنر آدم موفق این است که تو همه ی این اتفاقات رو مدیریت کنی وبهترین بهره را ببری.

جمله ای از زیگ زیگلار:
ترس ها را برای خودتان نگه دارید، وشهامتتان را با دیگران تقسیم کنید.

بین زندگی شخصی و زندگی کاری تعادل ایجاد کنید ، و بهترین انتخاب را انجام دهید.
برای تماشای ویدئو این لایو به آدرس زیر مراجعه کنید:

پارت اول :

https://www.aparat.com/v/UDpPy

پارت دوم:

https://www.aparat.com/v/1RkcK

١٠ ويژگى بازارياب هاى شبكه اى موفق

١-رؤيا پرورند:
بازاريابان شبكه اى موفق بلااستثنا آدم هايى رؤياپردازند.آنها ميدانند چه ميخواهند،چون از رؤياپردازى نمى هراسند.
همه آدم ها هرچيزى كه بخواهند را به دست مى آورند…اما مشكل اينجاست كه اكثر مردم نميدانند چه مى خواهند.
زندگى هاى مطلوب و ايده آل،فقط با رؤيا شروع مى شوند.
پس معطل چه هستيد؟…رؤياپردازى كنيد.
٢-نمى گويند”امتحان كنيم ببينيم…”؛مى گويند:”مى خواهم موفق شوم!”
افرادى كه در بازاريابى شبكه اى موفق مى شوند،از همان ابتدا به قصد موفقيت وارد بازاريابى شبكه اى مى شوند.
آنها هيچ گاه به قصد”امتحان كردن” وارد شركتى نمى شوند.
همه ميليونرها يك ويژگى مشترك دارند و آن اينكه در خواسته شان مصمم هستند.
بازاريابان شبكه اى موفق مى دانند كه در عالم امتحان و شانس،چيزى به دست نمى آيد.
بلكه قدرت افراد موفق در عزم آنها براى رسيدن به موفقيت است.
بعداز اينكه اهدافتان را مشخص كرديد،حتما با موانعى برخورد ميكنيد و وقتى اين اتفاقات مى افتد،تنها اميد موفقيت شما همان “تعهد” و “عزمى” است كه براى رسيدن به اهدافتان داريد.
اگر به اهدافتان متعهد باشيد،اولين فكرى كه به دهنتان خطور مى كند اين است كه:”چطور از اين مانع عبور كنم؟”
اما اگر تعهدى در شما وجود نداشته باشد،به محض برخورد با مانع،اولين فكرى كه به ذهنتان مى رسد اين است كه:”چطور مى توانم از شر اين كار خلاص شوم؟”
٣-آموزش پذير هستند:
اصلى ترين موضوع در بازاريابى شبكه اى،آموزش و انجام دادن يك فرآيند ساده قابل همانندسازى است.
افراد موفق در اين تجارت،افرادى آموزش پذيرند و همانند يك معلم،همين آموزش ها را به ديگران هم منتقل مى كنند.
٤- STEAM:
بازاريابان شبكه اى بالقوه موفق داراى ٥ ويژگى هستند:آنها فروشندگانى كه معلم و مربى هستند،مشتاق و داراى نگرش مثبت و معطوف به موفقيت هستند و نهايتا خواستار كسب پول بيشترند.
٥-سازنده هستند:
ساختن يك تجارت رضايت بخش و سودآور در بازاريابى شبكه اى،بايد از نخستين فرد شروع شود و باتوجه آگاهانه به تك تك افراد پيش برود.
بازاريابان شبكه اى موفق،اهميت خودسازى ذهن،جسمى و عاطفى را خوب متوجه مى شوند و مى دانند باقى مجموعه از آنها الگوبردارى مى كنند.
اما چگونه مى توان خود را ساخت؟ مطالعه كنيد،فيلم هاى آموزشى ببينيد و در سمينارهاى مربوط به تجارت خود شركت كنيد.
٦-حسن جو هستند(نه عيب جو):
هيچ شركت بازاريابى شبكه اى بدون عيب و نقص نيست.
بازاريابان شبكه اى موفق به اين مسئله واقف هستند كه در تجارت چيزى به اسم كمال و فقدان نقص وجود ندارد و هميشه دنبال محاسن و نقاط مثبت شركت و توزيع كنندگان هستند.
از همين لحظه تصميم بگيريد به جاى عيب جويى،بر نقاط مثبت چه درمورد شركت و چه در مورد توزيع كنندگان،تمركز كنيد و اين ايده را به ديگران نيز منتقل كنيد.
حتى اگر شرايط بر وفق مرادتان نباشد..،فراموش نكنيد:
حسن جويان هميشه برنده هستند.
٧-هميشه حاضر هستند:
بازاريابان شبكه اى موفق هميشه حضورى محسوس دارند.
در جلسات،مكالمات،در سمينارها و مهمتر از همه هرجا لازم است،حضور دارند.
٨-با انگيزه اند:
بازاريابان شبكه اى موفق پيك اميد و انگيزه و پراز هيجان هستند.
٩-پشتكار دارند و صبور هستند:
بازاريابان شبكه اى موفق به خوبى مى دانند همه افراد دفعه اول و حتى دهم،بله نخواهند گفت.
بنابراين،موفقيت در اين كار جز با مداومت و صبورى به دست نخواهد آمد.
اين تجارت مال  آدم هاى صبور است،نه آدم هاى بى طاقت.
بازاريابى شبكه اى هيچ راه ميانبرى براى موفقيت وجود ندارد،اينجا جاى يك شبه پولدارشدن نيست.
اما اگر شما به آن مشغول شويد و در آن مداومت داشته باشيد و وقت صرف اين تجارت كنيد،حتما موفق خواهيد شد.
١٠-عاشق كارشان هستند و دلشان با اين كار هست:
ليدرهاى موفق دل و جانشان با اين تجارت است.
آنها كارشان را با رضايت كامل قلبى انجام مى دهند و هرگز به پشت سرشان نگاه نمى كنند.
آنها مشتاق  به موفق كردن زيرمجموعه هايشان هستند،حتى موفق تر از خودشان.
قلبشان آماده پذيرش موفقيت است
انتظارش را مى كشند
خواهان موفقيت هستند،آن را جذب مى كنند و نهايتا به موفقيت مى رسند.
به اميد روزهاى طلايى و موفقيت هاى بيشتر براى تك تك شما دوستان عزيز

برگرفته از كتاب:از سير تا پياز بازاريابى شبكه اى،اثر زيگ زيگلار

تهیه و تدوین : زهرا فعال زاده

خلاصه کتاب رهبری در بازاریابی شبکه ای

کتاب رهبری در بازاریابی شبکه ای
(نویسنده مری کریستنسن)
عمیق وگسترده پشتیبانی کنید
بیشترمامعتقدیم تاثیرگذاری مابردنیا مهم است وتجارت فرصتهای زیادی برای غنی سازی زندگی مردم دراختیارماقرار میدهد
می توان کسب وکار خودراباهمان علاقه وتمرکز ی که محصولات خودرابه دیگران معرفی می کنید،معرفی کنید.
برای دعودت افراد شاید عده ی زیادی می گویند علاقه ای ندارند، پرمشغله هستندیابازاریابی شبکه ای رادوست ندارند،امااگربه تجارت خودایمان داشته باشید،بدون تردیدهمه رادعوت همه رادعوت می کنید.
فرصت های بازاریابی برای اعضای آینده تیم فراوان است وآن ها می توانندازبین هزاران رهبرالهام بخش وجاه طلب تعدادرابرای هدف خودانتخاب کنند.
برای جذب وحفظ بهترین افرادباید خودتان درراس بازی باشید.
پس در این جا باید بدانیم کلید ساخت تیم به طورسریع وعمیق همتاسازی وتکثیر است.
تکنیک های اصلی را درسیستم حمایتی خودبگنجانیدوبارها ازآن ها استفاده کنیدتاملکه ذهن شما شوند.
وقتی بااعتمادومستمرحمایت میکنید،الگویی الهام بخش برای اعضای تیم می شوید.
بازاریابی شبکه ای خوب حول محور محصولات عالی می چرخد،امااجازه ندهید رضایت کوتاه مدت فروش شمارا ازپاداش بلندمدت حمایت محروم کند.فروش یک شغل است. اماحمایت آن رابه تجارت تبدیل می کند.
فروش هادرآمدامروزشماوقرارملاقات هادرآمدفردای شما هستند،اماحمایت درآمدهمیشگی شماست.
در بازاریابی شبکه ای ما بدنبال افرادماهروباتجربه برای تجارت خودهستیدزیراتجارت شمابرای آن هاعالی وکامل است.به همه افراد نیازنداریداماازهمه درخوواست کنید،زیراتانپرسید نمی دانید چه کسی علاقه مند است وچه کسی نیست.
پس شجاعباشید وبپرسید.همیشه اگربفهمیدازکسی درخواست همکاری نکردیدواودرشر ت دیگری ثبت نام کرده خیلی ناراحت می شوید.این فرصت رابه همه پیشنهاد دهیدوبگذارید شخص خودش برای پذیرش یاردپیشنهاد شما تصمیم بگیرد.
درباره هزاران بازاریاب شبکه ای در صدها شرکت تحقیقی انجام دهیدتا بدانید چه کسی به این شبکه می پیوندد.پژوهش فوق نشان داد که گروه های زیر بیشتر تمایل به عضویت دراین کاروشبکه دارند.
*مادران مشتاق که دوست دارندخانواده خودرابدون رها کردن سبک زندگی بادو درآمد اداره کنند.
*دانشجویانی که می خواهند حین ادامه تحصیل کار کنند.
*کارگرانی که می خواهنددرآمدکارازساعت نه صبح تا پنج عصرخودرابرای افزایش سطح زندگی خود بیشتر کنند.
*افرادجوانی که می خواهندبرای دنبال کردن رویاهای خوددست به خطر بزنند.
ودر آخر
ازهمه مهم تر،به دنبال کسانی باشید که دوست دارید هم کلام وهمراه شماباشند
وقتی تجارت وبرنامه شماخوب پیش می رود،بیشتروقت خودرابااعضای تیم خودسپری می کنید،ازهماهنگی وتناسب اعضاباشماوسازمان خود اطمینان حاصل کنید.

 

تهیه و تدوین : مزگان مهدوی

بازاریابی شبکه ای چیست ؟

 

بازاریابی شبکه ای برگرفته از فرمول تصاعد است که در سده ی  سوم ه ق به واسطه اقلیدوس و در کتاب “مقدمات” به جهان معرفی شده است . اولین بار یک شــرکت دوچرخه سازی در روسیه از این روش استفاده کرد که باعث شد در روسیه عبارت ‹‹ بهمنی ›› و فرانسه عبارت ‹‹ گلوله برفی ›› را به آن لقــب دهند و این روش را، راهی برای تقلب و کلاهـــبرداری اعــلام کنند . سیاستمــداران، اقتصاد دانان و جامعه شناسان زیادی به دنبال پیدا کردن راهی بودند که بتوانند از این ایده به نفع همه استفاده کنند. اولــین شـرکتی که رسماً فعالیت بازاریابی شبکه ای را آغاز کرد، کمپانی ویتامین کالیفرنیا بود که نام خود را در ســال ۱۹۳۹ به نوترالایت تغــییر داد و امروزه محصولات خود را از طریق کمپانی اموی به فروش می‌رساند .

بازاریابی چند سطحی چیست؟

بازاریابی چند سطــحی یک اســـتراتژی بازاریابی فروش مستقیم است که در آن، بازاریاب به غیر از پادادشـــی که از فروش مستقیم محصول کسب می کند، از فروش محصول توسط افرادی که به واسطه او استخدام شده اند هم کسب درآمد می کند . افرادی که توسط بازاریاب استخدام شده اند ” زیر مجموعه ” او نامیده می شوند که می توانند تا چندسطح هم ادامه داشته باشند. فرد بازاریاب با داشتن زیرمجموعه های بیشتر، می تواند سود بیشتری کسب کند .

بازاریابی شبکه ای چگونه کار میکند؟

در این روش، شـــخص بازاریاب عــلاوه بر این که مســتقیماً محصـــول را با استفاده از نمــــونه کالاها و خـــدمات به مشتری نهایی می فروشد، باید مشتریان دیگر را هم در فروش خود دخیل کند. بدر واقع باید دیگران را به تبلیغ کالای مورد نظر تشویق کنند. اساس کار بازاریابی شبکه ای، فروش و ارائه محصول توسط مشتریان راضی از محصـــول است. مهم ترین مسئله در بازاریابی شبکه ای، رضایت مشتری از محصول و تبلیغ دهانی و شفاهی محصول توسط مشـــتری است. در بازاریابی شبکه ای، برای راضی نگه داشتن همیشـــگی مشـــتریان، لازم است محـصـــولاتی که به فروش می رسند کیفیت بالایی داشــته باشند. از لحــاظ تئوری، اگر یک شرکت در بازاریابی شبکه ای موفق باشد، می تواند با استفاده از رضایت مشتریان، فروش بسیار بالایی را تجربه کند .

عضوگیری و پیشروی تصاعدی

در شرکت های بازاریابی شبکه ای، هر بازاریابی که به دنبال درآمد بالا باشد، باید فروشندگان دیگری را تحت عنوان زیرمجموعه به شبکه خودش اضافه کند. به صورت تئوری، اگر هر بازاریاب دو نفر را به عنوان زیرمجموعه خودش اضافه کند و هر کـدام از زیر مجموعه های او نیز دو نفر را اضافه کنند، او ۴ نفر زیرشاخه رده دوم دارد. حالا اگر همین روند ادامه پیدا کند، او ۸ نفر زیرشــاخه رده سوم و ۱۶ نفر زیرشاخه رده چهارم دارد. اگر زیرشاخه ها باز هم به عضوگیری ادامه دهند، این مجموعه به صورت تصــاعدی رشد می کند و اعضای زیادی به مجموعه این بازاریاب اضافه می شوند .

تفاوت بین شرکتهای هرمی و بازاریابی شبکه ای

به گفته ی کمیسیون تجارت فدرال امریکا، شرکت هرمی شرکتی است که به اعضای خود، بابت وارد کردن افراد جدید، حق کمیسیون می‌دهد. شرکت‌های هرمی هیچ محصولی نمی‌فروشند و روش کار آن ها به این صورت است که پول های مشتریان را در یکجـا جمع می‌کنند و با آن کاری انجام نمی‌دهند. در ازای جذب افراد پول می‌دهند و بطور اجتناب ناپذیری فرو می ریزند. بعد از فروپاشی هرم، بجز عده‌ای که در بالای هرم هستند همه دست خالی می‌مانند و پول خود را از دست می دهند. عملکرد شرکت های هــرمی، در اکثر کشورهای دنیا از جمله ایران غیر قانونی است .

به گفته اف تی سی سی ،داشتن محصول به معنای قانونی بودن یک شرکت نیست. بعضی از شرکت های هرمی برای رد گم کردن، یک محصــــول در پلان خودشــــان قرار می دهند که قیمتی بسیار بالاتر از قیمت بازار آزاد دارد، چرا که هدف این شـرکت ها، فروش محصول نیست. در این شرکت ها معمولاً دریافت محصـــول مشروط بر شرکت در پلان تجاری است و پول کسانی که به هر دلیلی نمی توانند یا نمی خواهند عضو گیری کنند، از دست می رود .

 

تهیه و تدوین : محسن محنا