چگونه از دعوت کردن نترسیم؟

خیلی ها در بازاریابی شبکه ای از دعوت کردن افراد می ترسند.دلیل آن چیست و چه کار کنیم تا دیگر نترسیم؟
در این پست به طور دقیق جواب را شرح می دهم.اگر ورودی بیشتر می خواهید این مطلب به شما کمک میکند.

این ترس 3 دلیل عمده میتواند داشته باشد:

🔴 ترس از نه شنیدن

یک احساس طبیعی در تمام موجودات زنده.هیچکس دوست ندارد “نه” بشنود.

“رد شدن” از طرف یک انسان دیگر (و حتی موجودات دیگر!) ناخوشایند است.ترس از حس کردن این احساس ناخوشایند است که باعث میشود یک نفر از دعوت کردن دیگران خودداری کند.

راه حل:

درست است “نه شنیدن” چیز جالبی نیست اما باید در نظر داشته باشیم که این “نه شنیدن” را برای چی داریم انجام میدهیم؟ اصلا چرا من دارم یک نفر را به نتورک مارکتینگ دعوت میکنم؟

⁦✅⁩راه حل این مسئله در نگاه کردن به چرایی انجام این کار است.

بله، اگر ما هدفی از انجام این کار نداشته باشیم این ترس کاملا قابل توجیه است و اصلا انجام دادن این کار هم بی معنی میشود.اما زمانی که هدفی وجود داشته باشد در معرض “نه” قرار گرفتن آسان میشود.البته مطمئن باشید در این حالت باز هم آن احساس ناخوشایند به شما دست خواهد داد اما این بار تاثیر منفی روی شما نمیگذارد.پس راه حل در این مورد، داشتن یک هدف است.

🔷خوب است این نکته را هم در نظر بگیرید که در تمام بیزینس ها و تجارت های دنیا کلمه “نه” به مقدار زیاد وجود دارد.اگر میخواهید آزادی مالی داشته باشید باید در مقابل این کلمه مقاوم باشید!

🔴 ترس از خراب شدن وجه خود

ترس از این که طرف مقابل او را مسخره کند: “ای بابا تو هم که رفتی توی این کارا! از تو دیگه انتظار نداشتم!”

منشا این نوع از ترس چیزی نیست جز خودخواهی! حالا چرا، به یک دلیل:

⚠️این که افراد ناآگاه یا بی اخلاق در مورد ما چه فکری میکنند، برایمان مهم تر از کمک کردن به آدم ها است

که این یعنی خودخواهی.
این که ما این فرصت را از آدم هایی که به دنبال یک راه برای تغییر دادن شرایط زندگیشان هستند، دریغ کنیم، صرفا به خاطر این که ممکن است بعضی ها ما را مسخره کنند، نهایت خودخواهی است!

میدانم کنار آمدن با این موضوع کمی سخت است! ولی اگر میخواهید بر این ترس غلبه کنید باید دیدگاه خودتان را عوض کنید.

🔷افراد بسیاری وجود دارند که زمانی که نتورک مارکتینگ به آنها معرفی شد، آن را پذیرفتند و از آن به بعد زندگیشان سرشار از تغییرات مثبت شد.از کجا معلوم شخصی که الان به خاطر ترس از ضایع شدن دعوتش نمی کنید، نتواند در بازاریابی شبکه ای موفق شود و بعدها به خاطر معرفی کردن این فرصت از شما تشکر نکند؟

🔴 ترس از خراب شدن رابطه با طرف مقابل

این ترس یک ترس واهی است و دلیل و منشا واقعی ندارد.بیاید یک لحظه فکر کنیم، اگر قرار باشد رابطه دو نفر با یک دعوت به بازاریابی شبکه ای خراب شود، در مورد آن رابطه چه میتوان گفت؟ به نظر می آید چنین رابطه ای از قبل خراب شده باشد، نه؟

⚠️یعنی اگر شما یک نفر را به بازاریابی شبکه ای دعوت کردید و آن شخص به خاطر صرفا همین موضوع با شما قطع رابطه کرد، اتفاق خوبی افتاده است، چون اصلا داشتن چنین رابطه ای برای شما سالم نیست!

که این حالت هم در عمل پیش نمی آید و ترسیدن از آن بی معنی است.

این ها دلایل و راه حل های این موضوع بود.امیدوارم این مسئله برای شما وجود نداشته باشد و اگر هم وجود دارد با استفاده از راه های گفته شده آن را هر چه زودتر برطرف کنید و رشد کنید!

About حمزه علیزاده صیقلان

همه با هم برای موفقیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *